Abyste se zbavili dluhů, chce to odhodlání, trpělivost a výdrž

Poměrně mnoho osob v roce zažije nemilou zkušenost, kdy se dostanou do platební neschopnosti. S tím, jak nemohou platit sjednané splátky za hypotéky, spotřebitelské úvěry, revolvingové úvěry, bankovní i nebankovní finanční produkty, naskakují poplatky za opoždění v podobě upomínek a sankcí. Dluhy pak mohou rapidně narůstat. A pokud se dostanou až k advokátní kanceláři a exekutorovi, vzrostou i o poplatky za tuhle službu. Jak se chovat, když nemáte na splátky v daném měsíci?

Zapisujte si výdaje i příjmy

Divili byste se, kolik peněz utratíme zbytečně. I když si řekneme, že je to jen jedna čokoláda, nebo levné sandály ve výprodeji za 400 Kč, útrata se zvyšuje a celková výše za měsíc nás může překvapit. Přitom je to útrata za věci, které nutně nepotřebujeme. Pokud jste ve finanční tísni, kupujte skutečně jen to, co potřebujete.

Choďte darovat plazmu

Většina osob splňuje podmínky pro dárce krevní plazmy. Za každý úspěšný odběr vám bude náležet finanční odměna za plazmu, jejíž výše je až 700 Kč a v případě, že budete chodit darovat krevní plazmu pravidelně, ročně můžete získat až finanční odměnu 18 200 Kč. Pozitivní je, že budete mít pod dohledem vaše zdraví, protože před odběrem projdete kontrolním vyšetřením. Ti, kdo darují bezpříspěvkově získají nárok na slevu na dani ve výši 3 000 Kč. Zaměstnanci zase den placeného volna navíc. Podívejte se sami na všechny benefity pro dárce krevní plazmy.

Vyhněte se insolvenci

Ano, můžete se dluhů zbavit i za pomoci insolvence, ale mnozí se jí chtějí vyhnout. Jak se zbavit dluhu bez insolvence? Můžete si přibrat brigádu, díky níž zajistíte vyšší příjem a možnost vyšší splátky. Nebo půjčky konsolidujte, či požádejte o snížení splátek.

Řešte neschopnost splácet ihned, jak nastane. Můžete předejít velkým potížím.