Snubní prsteny

Mezi zajímavé šperky můžeme zařadit také snubní prsteny. Právě tyto prsteny prošly v posledních letech značným designovým vývojem a dnes můžeme o snubních prstenech po právu říct, že jednoznačně mezi šperky patří.

Jsou to zvláště snubní prsteny, které patří do ucelených šperkařských kolekcí a jsou vyrobeny ze zajímavých materiálů a materiálových kombinací. Řada lidí nosí snubní prsten celý život a jsou na něj patřičně hrdí.

Designově a materiálově zajímavý snubní prsten by měl splňovat náročné požadavky na materiálové zpracování a také dílenské provedení takového prsteny by mělo být dokonalé. Pokud je snubní prsten vyráběný na zakázku, měl by vystihovat charakteristiku svého majitele a jeho osobnost. Proto je výroba těchto snubních prstenů náročná, a to i finančně.

 

Tradiční prsteny

Mezi tradiční prsteny můžeme zařadit ty prsteny, které si lidé kupují jako potěšení nebo investici, nebo je dostávají jako upomínky k jubileu nebo významné události v osobním životě. Takovou událostí může být třeba složení závěrečné zkoušky v jazykové škole nebo ukončení studia na vysoké škole. Také upomínkové prsteny mají svoji estetickou hodnotu a při jejich navrhování se fantazii meze nekladou.

U těchto prstenů si šperkař může dovolit opravdu osobité matriálové variace, v prstenu se dají skloubit opravdu jakékoli materiály.

Pokud se jedná o prsteny, které mají sloužit jako užitý šperk nebo jako investice do budoucna, je třeba volit takové prsteny, které v čase neztrácí svoji hodnotu. Jedná se hlavně o použité materiály, nejčastěji se u těchto prstenů prosazuje zlato nebo bílé zlato.