Jak si vybrat kabelku

Jak si vybrat kabelku –  Vidět ženu bez kabelky, to je téměř nemožné. Každá u sebe potřebujeme alespoň základní věci a kam jinam jejich skrýt jako do oblíbeného doplňku v podobě tašky? Na výběr se nabízí nespočet a přestože bychom nejraději měli všechny, nejde to. Proto je dobré správně si vybrat a mít doma kabelky, které opravdu využijeme.

1. Na jakou příležitost?

Toto je zcela základní otázka, na kterou je třeba odpovědět už při nákupu. Rozděluje totiž svět kabelek na několik sekcí a vy si můžete vybírat. Větší se nosí na každodenní aktivity, jakými jsou práce, setkání s přáteli nebo nákupy, menší jsou na vycházky, schůzky nebo více oficiální příležitosti. Absolutní elegantními kabelkami jsou ty zdobené, které jsou určeny na akce, kdy u sebe nepotřebujete mnoho. Jen ozdobu do ruky.

2. Proporce těla – proporce kabelky

Pokud jste o tom ještě neslyšeli, kabelku bychom měli přizpůsobovat i typu postavy. Není to žádný rozmar, ale šikovnost, která pomůže našim křivkám a celkovému vzezření. Platí zejména několik základních pravidel – větší ženské míry potřebují vyváženost, proto jim mohou příliš velká i příliš malá kabelka uškodit. Vytvoří se totiž nápadný velikostní kontrast. Něco podobného platí i při vysokých postavách – nedoporučují se jim kabelky s tvarem táhnoucím se do výšky, nízké ženy zase nepotřebují velké a objemné tašky. Chyťte proto vybraný kousek do ruky a poohlédněte se v zrcadle – působíte opticky vyváženě? Pak jste vybrali správně.

 

Podívejte se na trendy kabelky OBAG

 

3. Chcete barevně kombinovat?

Při výběru kabelky byste měli určitě řešit i barvu, kterou si vyberete. Odpovězte si na otázku, zda ji budete chtít kombinovat s outfity nebo ne a hned víte, po čem sáhnout. Neutrální barvy jako černá, hnědá nebo béžová se hodí téměř ke všemu, nápadnější barevné modely už ne. Vynosíte jejich sporadicky, takže je na vás, zda dáte přednost kombinovatelnosti nebo oceníte nápadnější kousek do ruky.

4. Poznejte trendy, ale …

Sezónu co sezónu nás zaplaví nové módní trendy. Je dobré je znát a většina žen si na ně poprat oči, ale není nutností se jimi slepě řídit. Moderní kousek umí krásně oživit styl, ale oceníte i nadčasovou tašku, kterou vynosíte několik let po sobě. Většinou rozhoduje rozpočet, který na kabelku máte – ať nakoupíte více trendy model, nebo více takový, který se neokouká.

5. Kolik investovat?

A na závěr otázka, kolik do kabelky investovat? V tomto případě je odpověď velmi individuální, ale základní princip zůstává neměnná. Zda je kabelka levnější nebo dražší, měla by hlavně vypadat dostatečně kvalitně. Je to nejdůležitější doplněk ze všech a často je pomyslnou třešničkou na dortu. Proto – ať už stála 20 eur nebo 200 eur – by měla vypadat opravdu dobře.